Provádíme školení obsluhy
- Školení řidičů vysokozdvižných vozíků
Bezpečné pracoviště – klidný spánek provozovatele. Práce s manipulační technikou vytváří vysoce rizikové prostředí, je důležité pravidelné školní řidičů. Vědět, jak řídit vozík efektivně a bezpečně, už samo o sobě snižuje riziko nehod. To přispívá nejen k bezpečnosti a pohodě vašich zaměstnanců, ale snižuje také náklady na škody a mzdové náklady.
Provede školení zájemců jak v teorii tak praktické zaučení a to vše provede certifikovaný odborník.
I.třída,elektrovozíky
II.třída,spalovacímotory
Rozdělení skupin: A, B, C, D, E, W1, W2, G, Z
- Školení obsluh pojízdných zdvihacích pracovních plošin dle ČSN ISO 18893:2014
Před započetím praktického výcviku musí žadatel absolvovat teoretickou přípravu podle jednotné profesní přípravy, být seznámen s technickým popisem a návodem k používání PZPP (MEWP) příslušné třídy a druhu, s bezpečnostními předpisy a v potřebném rozsahu s dalšími souvisejícími předpisy, které se vztahují k předepsaným úkonům obsluhy PZPP (MEWP).
Je odpovědností zaměstnavatele nebo uživatele se ujistit, že obsluha je seznámena s místem a provozními předpisy stroje, s účelem a funkcí plošiny a ovládáním ze země.
Samotné pojízdné zdvihací pracovní plošiny jsou rozděleny do těchto tříd:

- Četnost opakovacích školení obsluhovatelů pracovních plošin musí být uvedena v „Pracovním systému“. Školení obsluhy pojízdných pracovních plošin se podle ČSN ISO 18878 (2016) provádí minimálně každých 12 měsíců nebo do 13 měsíců od minulého prověřování
Pro úspěšné absolvování kurzu je nutné:
- být starší 18ti let
- mít platnou zdravotní prohlídku pro profesi obsluhovatel pracovních plošin (požadavky na lékařské vyšetření jsou uvedeny ve Věstníku ministerstva zdravotnictví)
- nový uchazeč musí mít potvrzení o praktickém zácviku v délce minimálně 24 hodin, pod vedením zkušeného vazače s praxí minimálně 2 roky, kterého určí zaměstnavatel
- absolvovat základní teoretické školení s přezkoušením